Takmičenje mladih harmonikaša

Osnovna muzička škola ''Vuk Karadžić'' iz Loznice 05. i 06. marta 2011.godine
organizuje 13.Takmičenje mladih
harmonikaša.

Takmičenje će se odvijati u sledećim kategorijama:
  • kategorija „Baby“takmičari rođeni 2002.godine i mlađi
  • kategorija „A“ takmičari rođeni 2000.godine i mlađi
  • kategorija „B“ takmičari rođeni 1998.godine i mlađi
  • kategorija „C“ takmičari rođeni 1996.godine i mlađi
  • kategorija „D“ takmičari rođeni 1994.godine i mlađi
  • kategorija „E“ takmičari rođeni 1992.godine i mlađi

Propozicije

Takmičari u kategorijama „Baby“ i „A“ , izvode po dve kompozicije od kojih jedna   mora biti originalno napisana za harmoniku a druga kompozicija je po slobodnom izboru(uzeće se u obzir i više kraćih komada,različitog karaktera-od istog autora).

Takmičari u kategorijama  B, C, D, E  izvode po dve kompozicije od kojih jedna mora biti kompozicija napisana do 1800.godine-transkripcija  (stari majstor) a druga kompozicija, originalno napisana za harmoniku.

Minutaža po kategorijama:

kategorijaminutaža
„Baby“ do 5 minuta
A do 5 minuta
B do 7 minuta
C do 10 minuta
D do 12 minuta
E do 15 minuta

Članovi žirija 13.Takmičenja mladih harmonikaša:

• Nada Vještica, prof.    / Novi Sad
  • Miroslav Jankeh, prof  / Požarevac
  • Miradet Zulić, prof     / Tuzla-BiH
  • Daniela Vagner, prof   / Beograd

Prijave se dostavljaju organizatoru najkasnije do 20.februara 2011.godine na adresu:

Osnovna muzička škola „Vuk Karadžić“ Generala Jurišića br.  5 , 15300 Loznica   sa naznakom „ Takmičenje mladih harmonikaša“ ili elektronskom poštom na adresu: msloznica@gmail.com

Kandidati su u obavezi da uz prijavu dostave i kopiju izvoda iz matične knjige rođenih.

Kandidati iz Srbije su u obavezi da uz prijavu pošalju i dokaz o uplati donacije  (kopiju uplatnice sa osnovnim podacima o kandidatu-ime prezime-škola i kategorija za koju se prijavljuje). Takmičari iz inostranstva uplatu mogu izvršiti na dan održavanja takmičenja.

Donacija za učešće iznosi 30 evra , isključivo u dinarskoj protivvrednosti

Uplata donacije se može izvršiti na žiro račun br.  840-61666-12 poziv na broj 744151 ,svrha uplate „Donacija za takmičenje“ ,primalac OMŠ Vuk Karadžić Loznica.

Informacije se mogu dobiti na telefon 015 881-014 ili putem elektronske pošte.